Szaunák, pezsgőmedencék és más wellness termékek
Napjainkban egyre nagyobb teret hódít a wellness, mely a szórakozás és kikapcsolódás mellett számos pozitív egészségügyi hatással is bír.
Finn szauna
A szaunázásnak régre visszanyúló hagyományai vannak, főként az északi országok körében. Eredetileg tisztálkodási helyiségként szolgáltak, azonban használóik hamar felfedezték a különböző szaunák egészségre gyakorolt hatásait. A 80-110°C-os meleg levegő serkenti a vérkeringést, izzadást eredményez, mely segít kiüríteni szervezetünkből a méreganyagokat és felgyorsítja az anyagcsere folyamatokat. A rendszeres szaunázás így nemcsak kiváló relaxációs időtöltés, de erősíti immunrendszerünket és segít elkerülni a megfázásokat, betegségeket.
- Hagyományos finn szauna: A tradicionális finn szaunakultúra mára világszerte kedvelt kikapcsolódási és egészségmegőrzési eszköz. A magas hőfokon történő izzadás és hideg vizes, frissítő fürdő a szauna-élmény alapja.
- Sófalas finn szauna: A szauna jótékony hatásait tovább fokozhatjuk sóterápia társításával. A só antibakteriális hatása segít a légúti problémák kezelésében, emellett páratlan látványt nyújtva fokozza a kikapcsolódást, feltöltődést.
Infraszauna, infrakabin
A finn szaunák mellett egyre népszerűbben az infra szaunák. Az előzőtől eltérően az infra szauna hőmérséklete 35-55°C között mozog. Az infrakabinokban elhelyezett fűtőtestek, vagy ún. infrasugarak pedig a szaunázó testét és a szaunafülkét melegítik fel, nem a levegőt.
Az infraszauna előnye, hogy sokkal kevesebb időráfordítást igényel, miközben ugyanakkora élményt nyújt. A szauna optimális hőmérséklet eléréshez körülbelül 5 perc szükséges, és használati ideje is kevesebb, így a rohanó hétköznapokba is beépíthető a mindennapos szaunázás. Az infra szauna továbbá kifejezetten ajánlott azok számára is, akik nehezen viselik a klasszikus finn szauna magas hőmérsékletét, de mégsem szeretnének lemondani a szaunaélményről.
Sófalas infra szauna: A sóterápia és a szauna egyidejű használatával fokozhatjuk immunrendszerünk erősítését és segíthetjük egészségünk megőrzését. A látványos sófalak emellett akár luxuskörnyezetet idéző, pazar látványként szolgálhatnak otthonunkban.
Kombinált szauna
Kombinált szauna építésével egyszerre élvezhetjük a finn és az infraszauna előnyeit.
Merülő dézsa (csobbanó medence)
Párosítsd a forró levegőt jeges felfrissüléssel! A szaunázás fontos eleme testünk hideg vízzel vagy jéggel történő frissítése, mely serkenti vérkeringésünket és javítja egészségünket. Vizes dézsák emelgetése helyett választhatunk kényelmesebb alternatívát, és elmerülhetünk hűsítő csobbanó medencénkben. A merülő dézsa további előnye kis mérete, szinte bármekkora helyiségben kialakítható.
Stílusos erdélyi dézsafürdőt választanál? A legjobb helyen jársz, hiszen a Minden ami medence csapata ebben is segítségedre lehet!
Sóbarlang, sószoba
A kristálysó ősidők óta közismert gyógyhatásairól. Ráadásul a sókristályok melegítésével fokozhatjuk a só légtisztító, ionizáló hatását egészségünk megőrzése érdekében. A sókamrák sós levegője antiallergén és antibakteriális hatású, köszönhetően tökéletes por- és más ingert kiváltó szennyeződéstől mentességének. Emellett a sókristályok megvilágítása kellemes, pihentető érzést nyújthat szemünknek, a színterápia pedig stresszoldó, nyugtató hatással bír lelkünkre.
- A sószoba levegője gyógyítóan és megelőzőleg hatnak a légúti megbetegedésekre (asztma, légcsőhurut, allergia, szénanátha stb.). A só gyulladáscsökkentő hatással bír, mind az ízületi gyulladásokra, mind a bőrproblémákra, ekcémára, pikkelysömörre stb. egyaránt.
- A különböző sóhelyiségek mind terápiás hatással bírnak. Az elnevezés pedig a beépített sómennyiségtől függően sókabin, sókamra, sószoba vagy sóbarlang.
- A sószoba, sókamra megépítése során együtt és külön–külön is felhasználhatók a parajdi és himalájai sószikla, a parajdi és himalájai sórög favázban elhelyezve, fehér sógranulátum, parajdi sótégla, a himalájai sócsempe, mely hátul egy LED fényszalaggal megvilágítva gyönyörű látványt nyújt, valamint a padló sóporral felszórva, vagy a sópor homokozónak kialakítva.
Gőzkabin
A gőzkabin és szauna közötti különbség a páratartalomban rejlik. Gőzkabinok esetében közel 100%-os a páratartalom, így már 38-48°C-os hőmérséklet mellett is látványos, izzasztó hatást tapasztalhatunk. A forró gőz segít a bőr pórusainak tágításában, a test méregtelenítésében és az izmok ellazulásában. A gőzfürdő kiváló légúti megbetegedések kezelésére, ráadásul kisgyermekek is biztonsággal használhatják.
Tepidárium
A tepidárium jelentése langyos levegő. A tepidárium hőmérséklete 37-39°C között mozog, így ideális azok számára, akik nem szeretik a szaunák, gőzkabinok forróságát. Speciális falai az alacsonyabb hőmérséklet mellett is alkalmasak hogy a test kiizzadja a káros anyagokat. Az ülő és fekvő tepidárium nyugtató hatású, erősíti a szívet, és a vérkeringést.
Pezsgőmedence (Hidromasszázs)
A hidromasszázs működése a vízsugarak erősségével és irányával történik. A kellemes masszázs segít a kikapcsolódásban, stresszoldásban, pezsgőmedencével pedig igazi az fürdőszobai luxust is megteremthetjük saját otthonunkban.